دانشگاه علوم پزشکی تهران

صفحات سایت / گروه اصلی

   ۱۳۹۹/۰۴/۰۲

مجله دیابت ومتابولیسم ایران


مجله دیابت و متابولیسم ایران (عنوان قبلی: مجله دیابت و لیپید ایران) نشریه پژوهشگاه علوم غدد و متابولیسم دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی- درمانی تهران با همکاری انجمن غدد درون‏ ریز است که از سال 1380 به منظور انتشار تازه ‏ترین یافته‎‏های علمی و پژوهشی درباره دیابت و بیماری‌های مربوط به لیپیدهای خون، اختلالات غدد درون ریز ، مقالات مربوط به اخلاق پزشکی، آمار و روش تحقیق، پزشکی مبتنی بر شواهد و مقالات اپیدمیولوژیک منتشر می‏شود و توانسته است در چندین سال متوالی رتبه اول مجلات علمی – پژوهشی  در جشنواره رازی کسب نماید. نوشته‏ های ارسالی به مجله به پنج نوع اصلی تقسیم می‏شوند، که عبارتند از:
 

  • گزارش کوتاه: برای بحث و اظهار نظر درباره یک موضوع مشخص که می‏تواند افزون بر مسائل علمی، در برگیرنده جنبه‏ های اجتماعی نیز باشد.
  • مقاله پژوهشی: برای ارائه نتایج یک کار پژوهشی با رعایت اصول و قواعد پژوهش‌های پزشکی. این نوع مقاله علاوه بر چکیده باید شامل چهار بخش اصلی مقدمه، روش‌ها، یافته ‏ها و بحث نیز باشد.
  • مقاله مروری: برای ارائه آخرین یافته‏ های علمی درباره یک موضوع خاص که جنبه خود آموزی دارند . لازم به ذکر است ، مقالات مروری فقط از طریق دعوت خود مجله پذیرش می‌گردد .
  • گزارش موردی: برای معرفی مورد یا مواردی که به‌ندرت در پزشکی مشاهده می‏شوند.
  • نامه به سردبیر: برای اظهار نظر درباره مطالب منتشر شده در شماره‏ های پیشین مجله یا مطرح ساختن یک مسأله به شکلی مختصر و کوتاه. شورای سردبیری مجله از نوشته‏ های ارسالی شما برای دیگر بخش‌های مجله نیز استقبال می‏کند.

 

 

جهت دسترسی به مجله فارسی  اینجا کلیک کنید

 

پژوهشگاه علوم غدد و متابولیسم  از سال 2012 مجله انگلیسی تحت عنوان  Journal of Diabetes and Metabolic Disorders  توسط انتشارات Springer منتشر می کند که در پایگاه های داده ای Pubmed Scopus و ... نمایه می شود .

 

 

جهت دسترسی به  مجله انگلیسی اینجا کلیک کنید