دانشگاه علوم پزشکی تهران

اخبار و تازه ها / اخبار کرونا

   ۱۳۹۸/۱۲/۱۳

راه اندازی سامانه اطلاع‌رسانی، خود‌ارزیابی و ثبت بیماران مبتلا به کرونا در ایران

سامانه اطلاع‌رسانی، خود‌ارزیابی و ثبت بیماران مبتلا به کرونا در ایران راه اندازی شد.

سامانه اطلاع‌رسانی، خود‌ارزیابی و ثبت بیماران مبتلا به کرونا در ایران به همت محققان و با استفاده از ظرفیتهای مرکز تحقیقات بیماری‌های غیرواگیر پژوهشگاه علوم غدد و متابولیسم دانشگاه علوم پزشکی تهران راه اندازی شد. این تلاش با حمایت معاونت‌‌های تحقیقات و فناوری، درمان و بهداشت، دفتر آمار و فناوری اطلاعات وزارت بهداشت، مؤسسه ملی توسعه تحقیقات علوم پزشکی ایران (نیماد)، تیم برنامه‌نویسی و تحلیل داده شرکت دانش‌بنیان ویستا و با استفاده از زیرساخت RABIT انجام گرفت.

 

این سامانه(http://corona.research.ac.ir/) شامل محتوای آموزشی موثق و کاربردی برای عموم، خودارزیابی، پرسش و پاسخ و نظام ثبت و پیگیری بیماران برای کادر درمان می باشد. در قسمت خودارزیابی، با پاسخگویی به پرسش‌ها میزان احتمال ابتلا به ویروس کرونا تعیین و توصیه‌های لازم ارایه می‌شود.

در راستای اولویت اخیر نظام سلامت کشور و به منظور مقابله با همه‌گیری کرونا، شاهد همبستگی و افزایش بیش از پیش همکاریهای‌‌ بین‌بخشی مراکز مختلف پژوهشی، آموزشی و درمانی کشور هستیم. مسؤولیت‌پذیری اجتماعی مراکز مختلف در قالب هم‌افزایی با مرکز بیماری‌های واگیر و مجموعه وزارت بهداشت، دستاوردهای درخشانی را برای غلبه بر این مشکل به همراه داشته است.