پژوهشگاه علوم غدد و متابولیسم

کارگاه و سمینارها / همایش های داخلی

   ۱۳۹۸/۰۵/۳۰

روز ویژه بیماران هموسیستینوری

نوع همایش : سمینار
محل برگزاری : بیمارستان حضرت علی اصغر (ع)

روز patient day برای بیماران مبتلا به هموسیستینوری در تاریخ 5 تیرماه در بیمارستان حضرت علی اصغر (ع) برگزار شد. در این جلسه که با حضور جمعی از متخصصین و همچنین کلیه بیماران مبتلا به هموسیستینوری از سراسر ایران برگزار شد، به جنبه های مختلف این بیماری اعم از نکات بالینی، مسائل روانی و راهنماهای تغذیه ای پرداخته شد.

دکتر مریم رزاقی آذر استاد غدد درون ریز کودکان و متابولیسم در رابطه با علت بروز بیماری، علائم بالینی، تشخیص و درمان بیماری هموسیستینوری سخنرانی کردند. خانم دکتر لادن افشار خاص فوق تخصص نورولوژی در رابطه با علائم عصبی این بیماری مطالبی ارائه نمودند. آقای دکتر مهرداد محمدیان و آقای دکتر بهروز جلیلی، متخصصین روانپزشکی، راجع به مسائل روانی همراه با این بیماری صحبت کردند. سرکار خانم نجات بخش، کارشناس تغذیه نحوه رژیم غذایی در این بیماران را توضیح دادند. خانم دکتر رضایی نیز در رابطه با چگونگی تهیه داروی Cystadane تولید شرکت Orphan Europe توضیحاتی ارائه نمودند.

در این جلسه همچنین پانلی با شرکت کلیه سخنرانان انجام شد و در این پانل به پرسش های مطرح شده از سوی بیماران پاسخ داده شد. در انتها جلسه با پذیرایی ناهار به پایان رسید.