صفحات سایت / نوآوری

   -

کلینیک مجازی دیابت نوآوري پيوندي در ارتقا خدمات سلامتي

در سال های اخیر ،توسعه و تحولات سریعی در دانش و فن آوری زمینه های مختلف بخصوص علوم پزشکی ، رخ داده است . پیشرفت های وسیع و ایجاد مفاهیم ، معماری ها ،مدل ها و ساز و کارهای جدید در این زمینه ، به گونه ایست که متخصصان رشته های فعال در این زمینه نظیر فیزیولوژی ،آناتومی ،میکروب شناسی ، ایمنی شناسی ، فارماکولوزی ، فیزیک مهندسی پزشکی ،انگل شناسی ، بیوشیمی و ژنتیک ، پاتولوژی ، بهداشت و پزشکی اجتماعی و تخصص های مختلف بالینی رابا مجموعه وسیعی از ابعاد دانش و فن آوری مواجه ساخته است.تخصصی تر شدن فعالیت ها و داخل شدن برخی از زمینه ها در یکدیگر ، لزوم توسعه ارتباطات متخصصان در این زمینه ها و همچنین ایجاد ارتباط مستمر با مردم را ضروری ساخته است. كلينيك مجازي عبارت است از ايجاد شبكه‌ي خدمات مشاوره به‌طور گسترده، انطباق بيش‌تر با محيط، كوتاه‌تر شدن زمان پاسخگويي و تخصصي‌تر شدن خدمات در محيط الكترونيكي. كلينيك مجازي شرايط مناسب براي ارائه خدمات بهينه پزشكي را فراهم مي‌نمايد. بيماران و ياخانواده‌ها با استفاده از اينترنت به توصيه‌هاي پزشكي دسترسي خواهند داشت و مي‌توانند شرح‌حال پزشكي خود را در شبكه براي ويزيت‌هاي تخصصي قرار دهند. هم‌چنين شخص مي‌تواند به مشاوره‌هاي قبلي موجود در شبكه مراجعه كند يا از خدمات اطلاعاتي و داده‌هاي پيشنهاد شده توسط كلينيك مجازي استفاده كند. كلينيك مجازي با ايجاد شبكه‌ي خدمات مشاوره اينترنتي به‌طور گسترده انطباق بيش‌تر با محيط، كوتاه‌تر شدن زمان پاسخگويي و تخصصي‌تر شدن خدمات مزاياي زير را به‌همراه خواهد داشت. >*دسترسي بهتر بيماران به پزشكان متخصص >*كاهش نقل و انتقالات غيرضروري بيماران به مراكز درماني >*بهبود نظام مديريت بيماران در مناطق محروم >*ثبت اطلاعات پزشكي جهت كاربردهاي تحقيقاتي >*كاهش هزينه‌هاي درمان مؤثر >*دسترسي آسان‌تر به تجهيزات تشخيصي و پزشكي

عضویت در کلینیک مجازی

از آن جا که کاربران کلینیک مجازی ، افراد مبتلا به دیابت هستند و یا این که فردی در خانواده آن ها مبتلا به دیابت می باشند ؛ بنابراین با عضو شدن کاربران در کلینیک مجازی علاوه بر ارائه بهتر خدمات به کاربران ، امکان تهیه فهرستی از مبتلایان به دیابت برای تحقیقات آتی نیز فراهم می آید. پایگاه داده ای که از طریق اطلاعات مبتلایان به دیابت تهیه میشود ، به عنوان منبعی برای تحقیقات و مطالعات در زمینه پیشگیری ، تشخیص ، درمان ، عوارض ، و نحوه برخورد و زندگی با دیابت میباشد. توجه داشته باشید که اطلاعات اعضا ، به صورت کاملا محترمانه ذخیره میشود و امکان هیچگونه سوئ استفاده از آن ها وجود ندارد.

چشم انداز و اهداف عضویت در کلینیک مجازی دیابت

بخش عضویت ، یک راه الکترونیک برای ثبت بیماران دیابتی است که اهداف زیر را دنبال میکنند: 1.همکاری از طریق عضویت در کلینیک مجازی دیابت ، امکان به اشتراک گذاری اطلاعات ، پذیرش بیمار جدید و انتشار بهتر تجربیا ت فردی برای کاربران کلینیک مجازی (اعم از متخصصان و بیماران ) فراهم میاید و به واسطه این امر ، امکان بهبود پشتیبانی از بیمار دیابتی ، اشتراک در یک شبکه بهداشتی امن و نیز همکاری در امر درمان دیابت ایجاد می شود. 2.پذیرش انتشار و استفاده از راهنماهای دیابت برای بیماران و متخصصان ، امکان پذیرش تعداد بیشتری از کاربران جدیدواستفاده بهتر و بیش تر از خدمات الکترونیک در کلینیک مجازی . 3.کاهش بروز خطا از آن جا که اطلاعات کاربران به وسیله شناسه کاربری آن ها ثبت میشود ، سیستم ثبت بیمار امکان بروزخطا و اختلال را در این زمینه کاهش میدهد. 4.یکسان سازی کاهش و در نهایت حذف اختلال در نحوه شرح حال گیری از بیمار و نیز استفاده از منابع موجود در تمام ابعاد زمان. 5.پایداری تثبیت جنبه های اقتصادی در امر بهبود نتایج درمانی ، پشتیبانی کامل از بیمار دیابتی ثبت شده در سیستم .

منافع عضویت در کلینیک مجازی دیابت

ثبت بیماران دیابتی راه های متفاوتی را در زمینه بهبود استاندارد های مراقبت از بیماران دیابتی در اختیار پزشکان و سایر گروه های وابسته قرار می دهد.هم چنین ثبت بیماران ، آزمایشات مورد نیاز برای مراقبت از بیمار دیابتی را مشخص میکند. به علاوه از این طریق فهرستی از بیماران دیابتی که هنوز تحت آزمایشات ویژه قرار نگرفته اند ، تهیه میشود و این موضوع موجب تسریع در امر تشخیص بهتر میشود. از طرفی از آن جا که اطلاعات به صورت الکترونیک ثبت می شود ، بنابراین حجم کمتری برای ذخیره ونگهداری اطلاعات مصرف میشود و از این رو میتوان میزان بیشتری از اطلاعات را ذخیره نمود.علاوه بر این فرایند ثبت زمان بسیار کمی را مصرف می نماید و به همین جهت ثبت بیمار دیابتی از این طریق به صورت بهینه اتفاق می افتد. همچنین امکان اصلاح اطلاعات ثبت شده بیمار در بخش عضویت وجود دارد و در کنار آن اطلاعات بیمار به شکل کاملا محرمانه حفظ می شود و امکان خدشه دار شدن و یا از بین رفتن آن وجود ندارد. بنابر این بیمار با ثبت اطلاعات بیماری اش می تواند اطمینان داشته باشد که پرونده پزشکی وی کاملا حفظ شده و روند درمانی اوبرای هر پزشکی قابل ارائه خواهد بود. یکی از مشخص ترین نتایج عضویت در کلینیک مجازی ارائه پرونده پزشکی بیمار به هر پزشک در هر مرکز پزشکی دنیا می باشد . به این معنی که بیماری که در کلینیک مجازی عضو شده است ، در هر مکان و هر زمانی امکان ارائه و استفاده از پرونده پزشکی اش را دارد.