دانشگاه علوم پزشکی تهران

اخبار و تازه ها / گروه اصلی

   ۱۳۹۸/۱۲/۰۷

بیماران دیابتی ویروس کووید-19 را جدی بگیرند

بیماران سخت درمان از جمله بیماران دیابتی که با ضعف در سیستم ایمنی بدن مواجه‌اند در معرض خطر بالاتر ابتلا به ویروس کووید-19 قرار دارند و به‌منظور پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا باید موارد بهداشت فردی را جدی گرفته و تاحد امکان در منزل بمانند.

با‌وجود اینکه امروزه شایعترین علت مرگ در اغلب جوامع بیماریهای غیرواگیر است، بروز ناگهانی برخی بیماریهای واگیر مانند بیماری ناشی از ویروس کرونا، توجه تمامی ارکان نظام سلامت را به خود جلب کرده است. این بیماری برای اولین بار در چین  به شکل پنومونی غیرمعمول مشاهده شده و سپس گسترش یافته است.

نتایج مطالعات به چاپ رسیده بر روی بیماران مبتلا در چین علایم این بیماری را تب در ۹۹٪ موارد، ضعف و خستگی در ۷۰٪ موارد، سرفه خشک در ۶۰٪ و تنگی نفس در ۳۱٪ موارد گزارش کرده است. در ۱۰٪ بیماران علایم اولیه اسهال و حالت تهوع، دو روز قبل از تب و تنگی نفس بروز کرده است و بر همین اساس توصیه می‌شود افراد در صورت بروز علائم فوق، به مراکز درمانی مراجعه نمایند تا اقدامات تشخیصی لازم بعمل آید. لازم بذکر است که افراد از مراجعه غیر  ضروری به  اورژانس بیمارستان ها پرهیز کنند.

نتایج تحقیقات انجام گرفته نشان داده است که سالمندان، خانم‌های باردار و افراد مبتلا به بیماریهای مزمن مانند پرفشاری خون، بیماریهای قلبی عروقی، دیابت و سرطان بیشتر در معرض خطر ابتلا به ویروس کرونا هستند. افراد مبتلا به دیابت به خصوص بیمارانی که قند خون کنترل شده ای ندارند به دلیل ضعف در سیستم ایمنی بدن در معرض خطر بالاتری برای ابتلا به بیماریهای عفونی از جمله ویروس کرونا هستند.

بنا به توصیه های سازمان جهانی بهداشت این بیماران به‌منظور پیشگیری از ابتلا به کرونا باید در گام اول از استرس دوری کرده و موارد بهداشت فردی مانند خانه ماندن در هنگام بیماری، شستن دستها و پوشاندن دهان و بینی هنگام عطسه و سرفه را جدی گرفته و تاحد امکان از تردد در مکان‌های شلوغ اجتناب کنند.

همچنین افراد می بایست از مصرف خودسرانه آنتی بیوتیکها پرهیز کرده و در رژیم غذایی خود از میوه ها و سبزیجات غنی از آنتی اکسیدانها استفاده کنند و از مصرف محصولات حیوانی خام و نیم پز شامل استیکهای نیم پز، تخم مرغ عسلی و شیر خام نیز خودداری کنند. از آنجا که این خانواده از ویروسها به دمای یخچال و فریزر مقاوم هستند و چندین روز در این شرایط زنده می مانند، توصیه میشود مواد غذایی به خوبی پخته شوند.

گفتنی ست  مصرف به موقع و صحیح داروها و کنترل قند خون به پیشگیری و کنترل این بیماری کمک میکند.

 

پایان خبر