Interio

پژوهشگاه علوم غدد و متابولیسم دانشگاه علوم پزشکی تهران

قطب علمی منتخب کشور، همکار سازمان بهداشت جهانی در پژوهش، آموزش، و مدیریت استئوپروز و دیابت
نقشه سایت   En   Fa

1397/09/12 | Creator: 130

نوع همایش: کارگاه

محل برگزاری: بزرگراه جلال آل احمد ، جنب دانشکده علوم اجتماعی، پلاک 10، پژوهشگاه علوم غدد و متابولیسم، دانشگاه علوم پزشکی تهران
تاریخ آغاز: 1397/09/22
تاریخ خاتمه: -

توضیح:

محور های کارگاه


  • مهارتها و شیوه های جستجوی تخصصی در پایگاه اطلاعاتی PubMed
  • طراحی سرچ استراتژی جستجوی موضوعی در پایگاه اطلاعاتی PubMed
  • استفاده از نرم افزار Endnote در ذخیره سازی و کاربرد نتایج PubMed در متون

تمرین عملی 1کار با قسمتهای مهم و کاربردی پایگاه اطلاعاتی PubMed و جستجوی اولیه در آنها توسط شرکت کنندگان. بدین صورت که پرسشهایی با پاسخهای آماده تهیه شده و از شرکت کنندگان خواسته می شود که هر کدام در سیستم خود با توجه به آموزشهایی که داده شده پاسخ آنها را بازیابی کنند. در این صورت و با یادگیری شیوه جستجو به پاسخ واحدی خواهند رسید و نحوه جستجو را در بخشهای کاربردی از جمله بخش جستجوی مجلات پابمد خواهند آموخت.

تمرین عملی 2

طراحی مرحله به مرحله سرچ استراتژی در مورد موضوع تحقیقاتی مشخص و تمرین نحوه یافتن مدارک مرتبط توسط شرکت کنندگان. در این تمرین شرکت کنندگان به دو گروه تقسیم می شوند و با توجه به رشته تخصصی آنها موضوعی تحقیقاتی به آنها ارائه می شود و با توجه به آموزشی که داده شده از آنها انتظار می رود که مرحله به مرحله سرچ استراتژی آن موضوع را طراحی کنند . سپس به ترتیب مراحل و نحوه انجام برای همه گروهها پیگیری می شود تا شرکت کنندگان در پایان به خوبی با مراحل جستجو آشنا شوند.

تمرین عملی 3

تمرین نحوه ذخیره و مدیریت مدارک بازیابی شده در برنامه اند نوت و نحوه به کار گیری آنها در متون از جمله در مقالات یا پایان نامه توسط شرکت کنندگان . در این تمرین نتایج بازیابی شده از جستجو در مراحل قبلی ذخیره و نحوه مدیریت آنها در برنامه اند نوت تمرین می شود. پس از آن نحوه ورود اطلاعات منابع در برنامه وورد و ایجاد تغییرات مورد نظر در آن بر حسب فرمتهای مختلف ، تمرین می شود.

برنامه کارگاه

جهت دریافت برنامه کارگاه اینجا را ببینید.

هزینه ثبت نام

جهت اطلاع از جدول هزینه ثبت نام اینجارا ببینید.

مجور امتیاز آمورش مداوم

جهت مشاهده مجوز امتیاز آموزش مداوم اینجا را ببینید.

نحوه ثبت نام

علاقمندان جهت ثبت نام میتوانند تصویر فیش واریزی به حساب شماره 2761900442 بانک ملت، شعبه هجرت، کد شناسه 1547 به نام شماره حساب درآمد اختصصاصی غیر درمانی دانشگاه علوم پزشکی تهران را به همراه فرم تکمیل شده مشخصاتخود به ایمیل emri-lib@tums.ac.ir ارسال فرمایند.

همچنین علاقمندان جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانند با شماره تلفن 88631298 داخلی 014 و یا با ایمیل emri-lib@tums.ac.ir تماس حاصل فرمایند.
 

با توجه به محدودیت ظرفیت این کارگاه ، اولویت ثبت نام با افرادی خواهد بود که زودتر ثبت نام نمایند.