Interio

پژوهشگاه علوم غدد و متابولیسم دانشگاه علوم پزشکی تهران

قطب علمی منتخب کشور، همکار سازمان بهداشت جهانی در پژوهش، آموزش، و مدیریت استئوپروز و دیابت
نقشه سایت   En   Fa

1396/04/24 | Creator: 130

همایش مردمی دیابت و فعالیت بدنی صبح روز پنجشنبه 22 تیرماه سال 22 در محل سالن اجتماعات کلینیک تخصصی دیابت و بیماری های متابولیک پژوهشگاه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه علوم غدد و متابولیسم، این همایش مرمی که پنجشنبه اول هر ماه به دنبال سالسه همایش های تخصصی دیابت و عوارض آن برای بیماران دیابتی برگزار می شود، با حضور گسترده بیماران دیابتی برگزار شد.

هدف از برگزاری این همایش ، ارائه سودمندی های فعالیت بدنی در کنترل قند خون و کاهش عوارض دیابت و چگونگی انجام این فعالیت ها بود که به صورت اسلاید و سخنرانی مطرح شد.

جعفر عبدالهی کارشناس آموزش شرکت نووردیسک و سخنران این همایش گفت: با توجه به این که بیماران دیابتی باید مراقب کنترل قند خون خود باشند و گاها ممکن است با انجام حرکات ورزشی دچار افت قند خون نیز شوند، در این همایش تمام سعی خود را بکار می بریم تا ورزش ها و فعالیت هایی را معرفی کنیم که بیماران را با افت قند مواجه نکنند.

وی در خصوص اهمیت این همایش برای بیماران دیابتی که از انسولین استفاده می کنند نیز گفت: در این همایش تصمیم داریم تا به بیمارانی که از انسولین استفاده می کنند آموزش دهیم که چگونه میزان مصرف انسولین خود را ثابت نگه دارند.

عبداللهی همچنین در خصوص استقبال بیماران از این همایش افزود: با توجه به این که نصف بیماران دیاابتی از بیماری خود اطلاعی ندارند با برنامه های آموزشی که تاکنون برگزار کردیم این ادعا را داریم که در ایران این آمار تا حد قابل توجهی کاهش پیدا کرده و در حال حاضر 60 درصد بیماران دیلبتی از بیماری خود اطلاع کافی دارند.

این کارشناس در خصوص ورزش های متناسب برای بیماران دیابتی گفت: بیماران دیلبتی هر چه بیشتر اطلاعات داشته باشند بهتر می توانند بیماری خود را کنترل کنند. قطعا ورزش های هوازی و پی در پی می تواند می تواند تاثیرات خیلی بهتری را بر روی قند خون داشته باشد.

عبدالهی به بیماران دیابتی توصیه کرد: حتما روزی 30 دقیه و 5 بار در طول هفته فعالیت بدنی داشته باشند که در مجموع به صورت 150 دقیقه در هفته می باشد.

وی ادامه داد: نباید فراموش کرد که همین فعالیت بدنی برای افراد غیر دیابتی می تواند تا 40 درصد از ابتلا آنها به بیماری دیابت جلوگیری کند.