Interio

پژوهشگاه علوم غدد و متابولیسم دانشگاه علوم پزشکی تهران

قطب علمی منتخب کشور، همکار سازمان بهداشت جهانی در پژوهش، آموزش، و مدیریت استئوپروز و دیابت
نقشه سایت   En   Fa

1396/08/23 | Creator: 130

کلینیک فوق تخصصی دیابت پژوهشگاه علوم غدد و متابولیسم با برگزاری همایش عمومی دیابت به استقبال روز جهانی دیابت رفت.

پانزدهمین همایش تخصصی برای بیماران دیابتی در تاریخ یکشنبه ۲۱ آبان ماه از ساعت ۹ تا ۱۲ در سالن همایش درمانگاه تخصصی و فوق تخصصی دیابت با موضوعات دیابت و بیماریهای زنان، تغذیه و مراقبت از پای دیابتی برگزار شد.

در این همایش عمومی که با حضور گرم بیماران دیابتی برگزار شد دکتر ندافی متخصص زنان با اشاره به شعار امسال روز جهانی دیابت توجه به سلامت زنان را رکن مهمی در سلامت کل خانواده دانست.

ایشان با اشاره به اینکه زنان مبتلا به دیابت در معرض خطر فزاینده عفونت هستند افزود: طی حاملگی مشکلاتی برای زنان دیابتی به وجود می آید. دکتر ندافی تصریح کرد : زنانی که در حال حاضر دچار دیابت نیستند، در دوران بارداری در معرض خطر ابتلا به دیابت دوران حاملگی قرار می گیرند و این زنان در سال های بعدی زندگی خود در معرض خطر ابتلا به دیابت نوع 2 قرار می گیرند.

دکتر ندافی همچنین گفت: زنان دیابتی باید همواره بیماری خود را تحت کنترل دقیق قرار دهند و به طور مرتب توسط یک تیم مجهز و ورزیده تحت آزمایش باشند.

توضیح اینکه، امسال فدراسیون بین المللی دیابت با هدف توجه به اهمیت دسترسی ارزان و برابر همه زنان در معرض خطر دیابت به داروها و تکنولوژی‌های اساسی لازم برای تشخیص و درمان دیابت تاکید ویژه ای را بر آموزش‌ زنان برای رسیدن به پیامدهای مطلوب و تقویت توانایی‌های زنان برای پیشگیری از دیابت قرار داده است. در بخش های دیگر این همایش توصیه های تغذیه ای و راهنمای مراقبت از پا جهت پیشگری از آسیب های عروقی ناحیه پا افراد دیابتی به شرکت کنندگان داده شد.

لازم به ذکر است سلسله همایشهای آموزشی در 5شنبه آخر هر ماه در کلینیک فوق تخصصی دیابت واقع در خیابان انقلاب، نرسیده به میدان فردوسی، ابتدای خیابان استاد نجات الهی ، پلاک4 برگزار می شود و حضور برای کلیه بیماران دیابتی رایگان می باشد.