Interio

پژوهشگاه علوم غدد و متابولیسم دانشگاه علوم پزشکی تهران

قطب علمی منتخب کشور، همکار سازمان بهداشت جهانی در پژوهش، آموزش، و مدیریت استئوپروز و دیابت
نقشه سایت   En   Fa

1396/11/16 | Creator: 130

نوزدهمین جشنواره ابن‌سینا همزمان با چهلمین بهار انقلاب شکوهمند اسلامی روز یکشنبه 15 بهمن 96 در تالار ابن‌سینا دانشکده پزشکی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه علوم غدد و متابولیسم، دکتر هاشمی وزیر بهداشت ، دکتر کریمی رییس دانشگاه، دکتر ملک‌زاده معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت و دکتر صحرانیان معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه در مراسم تقدیر از26 برگزیده نوزدهمین جشنواره ابن سینا حضور داشته و به سخنرانی پرداختند.

همچنین، در مراسم اهدا جوایز از تلاش های دکتر پاتریشیا خشایار محقق ارشد پژوهشگاه علوم غدد و متابولیسم در جلب همکاری های بین بخشی جهت اجرای طرح با موضوع "ساخت دستگاه point of care جهت شناسایی افراد در معرض استوپروز و شکستگی های ناشی از آن" به عنوان پژوهش برگزیده با تامین اعتبار خارجی تجلیل شد.

همچنین دکتر محمد مهدوی عضو هیات علمی پژوهشگاه به عنوان پژوهشگر جوان گروه علوم پایه در نوزدهمین جشنواره ابن سینا انتخاب شد.

در این مراسم دکتر هاشمی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در این مراسم با اشاره به پیشرفت های قابل توجه در حوزه علوم پزشکی گفت: وزارت بهداشت در حد توان محدود خود به حوزه پژوهش کمک کرده اما نگاه به پژوهش و رشد علمی در کشور، در حد انتظار نیست و در این حوزه، بیشتر ازآنچه عمل کنیم، شعار می‌دهیم.

همچنین دکتر کریمی رییس دانشگاه، با بیان اینکه محور اصلی تحقیقات باید رفع نیازهای مردم باشد تصریح کرد: مسائل داخل کشور و رفع نگرانی‌های مردم در حوزه بهداشت و درمان در راس اولویت ها بوده و بر حرکت علوم پایه و بالین در مرز های دانش اولویت دارد.

در ادامه دکتر ملک‌زاده معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت دو هدف علمی کشور را رسیدن به جایگاه نخست علم در منطقه خاورمیانه و دیگری رسیدن دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور به دانشگاه‌های معتبر دنیا خواند و افزود: خوشبختانه ازنظر تعداد و ارجاعات مقالات، در منطقه جایگاه مناسبی داریم اما رسیدن به دانشگاه‌های برتر جهان مستلزم تلاش بیشتری است.

همچنین در این مراسم، دکتر صحرانیان معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه نیز بابیان اینکه انتخاب بهترین‌ها در بین بهترین‌ها واقعاً سخت است افزود: 50 درصد افرادی که اچ ایندکس بالای 15 دارند و بسیاری از پراستنادترین دانشمندان کشور، عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران هستند ازاین‌رو انتخاب برگزیده واقعاً کار دشواری بود.