Interio

پژوهشگاه علوم غدد و متابولیسم دانشگاه علوم پزشکی تهران

قطب علمی منتخب کشور، همکار سازمان بهداشت جهانی در پژوهش، آموزش، و مدیریت استئوپروز و دیابت
نقشه سایت   En   Fa

1397/02/17 | Creator: 130

با هدف گسترش مناسبات علمی، نمایندگان کالج پزشکی عمان با رئیس پژوهشگاه علوم غدد و متابولیسم دیدار کردند.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل پژوهشگاه علوم غدد و متابولیسم، دکتر صالح الخصیبی رئیس کالج پزشکی عمان به همراه دکتر یاسین موسی رئیس دانشکده پزشکی و دکتر محمد علی الشافی رئیس دانشکده بهداشت ظهر امروز 16 اردیبهشت ماه در جلسه ای در محل پژوهشگاه علوم غدد و متابولیسم با دکتر باقر لاریجانی رئیس پژوهشگاه دیدار و از نزدیک با فعالیت‌هاو دستاورد های این مجموعه آشنا شدند.

در ابتدای این دیدار دکتر باقر لاریجانی به پیشینه دیرینه آموزش پزشکی و همچنین آموزش مدرن علم پزشکی در ایران اشاره کرد و گفت: آموزش پزشكي در دهه‌هاي اخیر دستاوردهاي شگرفي را تجربه كرده است.

دکتر باقر لاریجانی با مروري بر وضعيت آموزش پزشكي در كشور اظهار کرد: تعداد دانشجویان و همچنین تعداد اعضاء هیئت علمی دانشگاه‌های علوم پزشكی كشور در سال های اخیر افزایش چشمگیری داشته است و و نسبت دانشجویان تحصیلات تكمیلی به كل دانشجویان نیز با رشد قابل توجهی همراه بوده است.

وی ادامه داد: با توجه به ظرفیت­‌های موجود در دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور پتانسیل همکاری های بین المللی وجود دارد که توسعه این روابط مخصوصا در سطح منطقه با کشور های دوست و همسایه یک مهم محسوب می شود.

در این دیدار دکتر اکبری رایزن فرهنگی ایران در عمان که هیات عمانی را همراهی میکرد به روابط خوب و مستمر دو کشور ایران و عمان در کنار اوضاع نابسامان منطقه اشاره کرد و تصریح کرد: با توجه به قرابت های فرهنگی تقویت همکاری های علمی بین دو کشور مخصوصا در حوزه علوم پزشکی بسیار مهم است.

هیات عمانی نیز ضمن ابراز تمایل به توسعه همکاری های آموزشی و پژوهشی با کشور ایران در زمینه های تبادل استاد و دانشجو، انجام تحقیقات و پژوهش مشترک، مجهز نمودن آزمایشگاه ها و همچنین تاسیس مراکز تحقیقاتی چند رشته ای مشابه پژوهشگاه علوم غدد و متابولیسم را خواستار شدند.

هیات عمانی در ادامه با حضور در مرکز تحقیقات سلول درمانی و پزشکی بازساختی با حوزه فعالیت های این مرکز در انجام تحقیقات در سلول درمانی آشنا و از آزمایشگاه کشت سلول و کلین روم فراوری سلول و بافت این مرکز دیدن کردند.