Interio

پژوهشگاه علوم غدد و متابولیسم دانشگاه علوم پزشکی تهران

قطب علمی منتخب کشور، همکار سازمان بهداشت جهانی در پژوهش، آموزش، و مدیریت استئوپروز و دیابت
نقشه سایت   En   Fa

1397/08/12 | Creator: 130

برای اولین بار در کشور مرکز تحقیقات استئوپروز پژوهشگاه میزبان دوره بین المللی ضرورت های دانسیتومتری، تشخیص و مدیریت پوکی استخوان شد.

دوره بین المللی دو روزه ضرورت های دانسیتومتری، تشخیص و مدیریت استئوپروز با شرکت کارشناسان حوزه بیماری های استخوانی دانشگاه های علوم پزشکی کشور به میزبانی مرکز تحقیقات استئوپروز پژوهشگاه علوم غدد و متابولیسم برگزار شد.

در مراسم افتتاحیه این کارگاه، دکتر باقر لاریجانی رئیس پزوهشگاه علوم غدد و متابولیسم گفت: این دوره بین المللی توسط بنیاد بین المللی استئوپروز (IOF) و انجمن بین المللی تراکم سنجی بالینی (ISCD) طراحی شده است و مجوز برگزاری آن در هر مرکز با توجه به استانداردهای علمی پس از تائید طرفین خارجی و عقد تفاهم نامه صادر می گردد.

دکتر لاریجانی با بیان اینکه تا کنون این برنامه در نقاط مختلفی از دنیا برگزار شده است ادامه داد: هدف این کورس بالا بردن سطح دانش جامعه ی علمی در خصوص استئوپروز و سنجش تراکم استخوان و آشنایی با استانداردهای موجود است و تازه ترین تکنیک ها و دانش در خصوص تراکم استخوان و فیزیولوژی، اپیدمیولوژی، تشخیص و درمان استئوپروز را ارائه می نماید.

رئیس پژوهشگاه علوم غدد و متابلیسم ادامه داد: این کورس در قالب دو برنامه ی علمی متفاوت (کلینیسین ها و یا تکنسین ها) برگزار می گردد که در هر از آن ها علاوه بر بیان مباحث کلی، به بیان مباحث مرتبط با آن برنامه پرداخته می شود.

در ادامه این دوره دور روزه، اساتید مختلف رشته غدد مباحث مربوط به دانسیتومتری، تشخیص و مدیریت پوکی استخوان را به کارشناسان حوزه بهداشت آموزش دادند.