Interio

پژوهشگاه علوم غدد و متابولیسم دانشگاه علوم پزشکی تهران

قطب علمی منتخب کشور، همکار سازمان بهداشت جهانی در پژوهش، آموزش، و مدیریت استئوپروز و دیابت
نقشه سایت   En   Fa

1397/08/12 | Creator: 130

جلسه سوم یک فنجان چای با طعم کارآفرینی با موضوع" ایده‌های کارآفرینی از کجا می‌آیند؟" با حضور احسان نوری کارآفرین حوزه سلامت و بنیان‌گذار استارت آپ تله‌طب، روز شنبه پنجم آبان ماه سال جاری در پژوهشگاه علوم غدد و متابولیسم برگزار شد.

در این جلسه احسان نوری به عنوان کسی که مسیر پر فراز و نشیب ثبت ایده را چند بار با شکست و موفقیت‌های مختلف طی کرده است به مشکلات این راه و نکاتی که فقط در عمل می‌توان به آن دست یافت اشاره کرد.

وی گفت: بسیاری داشتن یک ایده خوب را رکن اصلی کارآفرین بودن می‌دانند در حالیکه در عمل ایده بخش کوچکی از کار را تشکیل می‌دهد و چه بسا بسیاری از کارآفرینان موفق به ایده اولیه وفادار نبودند و مجبور شدند کل ایده را تغییر دهند.

بنیان‌گذار استارت آپ تله‌طب ادامه داد: بنابراین ایده شرط لازم است ولی کافی نیست، باید از ایده فراتر رفت، آن را مکتوب کرده و با دیگران در میان گذاشت حتی گاهی خواندن ایده توسط خود فرد به خودی خود باعث بهتر شدن ایده و پخته‌تر شدن آن می‌شود. با درمیان گذاشتن ایده با افراد مناسب می‌توانید یک قدم به عملی شدن آن نزدیک شوید ولی این تازه اول راه است.

وی افزود: گاهی مواقع یک ایده به خودی خود بسیار جذاب و کاربردی به نظر می‌آید ولی در عمل خیلی موفق نیست، به این دلیل که ایده درست پرداخته نشده است، قبل از هرچیزی این سوالات را در ارتباط با ایده خود مطرح کنید و به عملی‌تر کردن آن در این مجرا بپردازید:

آیا این ایده اجرا پذیر است؟

درد چه کسانی را دوا می‌کند؟

امکان تبدیل شدن به یک کسب و کار را دارد یا نه؟

ایشان با بیان اینکه داشتن ایده خیلی مهم نیست این که بتوان آن را اجرا کرد و چگونه اجرا کرد بسیار مهم‌تر است ادامه داد: نگران این نباشید که ایده شما را کسی بفهمد.

در پایان، احسان نوری خاطرنشان کرد: اگر تصمیم دارید کسب و کار خودتان را راه بیندازید، حتما MBA را یاد بگیرید و در این زمینه مطالعه کنید. حتما از فعالیت‌های خود بازخورد بگیرید تا بتوانید با تحلیل درست تغییرات مثبتی در کار خود ایجاد کنید.

توضیح اینکه، جلسه هم اندیشی صمیمانه یک فنجان چای با طعم کارآفرینی با تلاش اعضای مرکز ایده‌پروری و نوآوری پژوهشگاه و با حضور دانشجویان و محققان علاقمند به موضع نوآوری و ایده پروری به شکل پرسش و پاسخ و بحث آزاد برگزار می گردد.

علاقمندان میتوانند جهت کسب اطلاعات بیشتر با مرکز نوآوری و ایده پروری پژوهشگاه و شماره 02188220069 تماس حاصل نمایند.