Interio

پژوهشگاه علوم غدد و متابولیسم دانشگاه علوم پزشکی تهران

قطب علمی منتخب کشور، همکار سازمان بهداشت جهانی در پژوهش، آموزش، و مدیریت استئوپروز و دیابت
نقشه سایت   En   Fa

1398/02/21 | Creator: 130

رئیس پژوهشگاه علوم غدد و متابولیسم دانشگاه علوم پزشکی تهران با اشاره به فعالیتهای تحقیقاتی این مرکز، گفت این پژوهشگاه یکی از مجموعه های پژوهشی برتر کشور است.گالری عکس

دکتر باقر لاریجانی روز شنبه در مراسم افتتاح مرکز رشد سلامت، افزود: این مجموعه در سال های گذشته مقالات زیادی را تهیه و منتشر کرده که برخی از آنها در سیاستگذاری و شناخت معضلات حوزه سلامت کشور تاثیر گذار بوده است.

وی با اشاره به لزوم گسترش شرکت های دانش بنیان، ادامه داد: در تلاش هستیم تا استادان دانشگاه ها در کنار فعالیت های گذشته بتوانند شرکت دانش بنیان را گسترش دهند تا بتوانند راه حل مناسبی برای رفع مشکلات حوزه سلامت بیابند.

دکتر لاریجانی افزود: استادان در کنار فعالیت های آموزشی و تهیه و انتشار مقالات علمی، باید در قالب شرکت های دانش بنیان فعالیت کنند تا با رفع نیازهای مردم از آلام و درد آنان بکاهند.

وی به انجام تحقیقات فراوان در دانشگاه علوم پزشکی تهران اشاره کرد و گفت: دانشگاه علوم پزشکی تهران در این زمینه از همه دانشگاه های علوم پزشکی کشور وضعیت بهتری دارد که هرچند جای خوشحالی دارد اما نگهداشتن دانشگاه در این وضعیت کار سختی است.

دکتر علی صحرائیان، معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی تهران نیز در این مراسم گفت: پژوهشگاه علوم غدد و متابولیسم یک مدل خیلی خوب از موفقیت است که طی سال های گذشته این مسیر را طی کرده است.

وی افزود: این پژوهشگاه در سالهای گذشته پژوهش های مبتنی بر نیاز را انجام داده و امروزه در تلاش است تا ثروت از دانش با تکیه بر ظرفیت های خود بدست آورد.

دکتر صحرائیان ادامه داد: مرکز رشد سلامت این پژوهشگاه گامی موفق برای استقرار شرکت های دانش بنیان و ایجاد زیرساخت ها برای تولید ثروت از دانش است.

معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی تهران اظهار امیدواری کرد با استقرار شرکت های فناور در این مرکز رشد، شاهد تولید ثروت از دانش باشیم تا با توسعه اینگونه مراکز، کشور فرایند توسعه را با شتاب بیشتری طی کند.

مرکز رشد سلامت پژوهشگاه علوم غدد و متابولیسم دانشگاه علوم پزشکی تهران، امروز ( 21 اردیبهشت) با حضور جمعی از مسئولان دانشگاهی و تعدادی از استادان پژوهشگاه افتتاح شد.