Interio

کلینیک مجازی دیابت پژوهشگاه علوم غدد و متابولیسم

دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی تهران

1390/10/18 | ایجاد کننده: Admin

باورهای غلط درباره بیماری دیابت

*آيا ديابت از فردي به فرد ديگر سرايت مي كند ؟ خير- با وجود اين كه تا كنون دليل اصلي بیماری كشف نشده است اما اين مطلب ثابت گشته كه ديابت به هيچ عنوان قابل انتقال و سرايت نيست و نمي توان شرايط ابتلا به آن را با بيماري مسري سرما خوردگي يا آنفولانزا مقايسه كرد . در حقيقت مي توان گفت كه عوامل محيطي به خصوص ژنتيكي آن هم در ديابت نوع 2 در ابتلا به ديابت موثر است.
 

*آيا افراد ديابتي نمي توانند شكلات و شيريني بخورند؟ در صورتی كه فرد ديابتي اينگونه تنقلات را جزيي از برنامه غذايي روزانه خود به شمار آورد و يا در كنار مصرف آنها به ورزش كردن بپردازد تا قند وارد شده به داخل خون سریع تر جذب سلول ها شود و يا اصطلاحاً بسوزد مي تواند شيريني و شكلات را در حد متعادل مصرف كند.
 

*آيا مصرف زياده از حد شكر و شيريني جات موجب ابتلا به ديابت مي گردد؟ خير- عوامل ژنتيكي، محيطي و شيوه زندگي افراد در ابتلاي ديابت دخيل هستند و در هر صورت توجه داشته باشيد كه چاقي و اضافه وزن خطر ابتلا به ديابت را به طور مستقيم افزايش مي دهند. چنانچه يكي از اعضاي خانواده شما همچون مادر، پدر، خواهر و برادر یا عمو، عمه، دايي و خاله ديابتي باشند مي توانيد با رعايت يك رژيم غذايي سالم و ورزش منظم وزنتان را كنترل كنيد و از ابتلا به ديابت پيشگيري نماييد.
 

*آيا افراد ديابتي مي بايست حتماً از غذاهاي خاص استفاده كنند؟ رژيم غذايي افراد ديابتي سالمترين رژيم غذايي براي همگان است، زيرا حاوي حداقل ميزان چربي ها، ميزان متعالي شكر و نمك، مواد غذايي سبوس دار، سبزيجات و ميوه جات مي باشد. افراد ديابتي بايد حداقل ميزان مواد نشاسته اي مانند نان، سيب زميني و ماكاروني را مصرف كنند. مواد غذايي نشاسته اي بخشي از رژيم غذايي سالم را تشكيل مي دهند. آنچه مهم است مقدار مصرفي آن است. نان هاي سبوس دار، برنج، غلات صبحانه، ماكاروني و سبزيجات نشاسته اي مانند سيب زميني،نخود فرنگي،كدو حلوايي، ذرت و باقلا مي توانند در هر يك از وعده ها ي اصلي يا ميان وعده ها مصرف شوند. تنها مسئله مهم رعايت مقدار مصرفي آنهاست. براي اكثر ديابتي ها مصرف 3 الي 4 واحد از مواد غذايي نشاسته دار بلامانع است. همچنين غلات سبوس دار منابع خوبي براي تامين فيبر مورد نياز بدن به شمار مي رود و به حفظ سلامتي تان نيز كمك مي نمايد.
 

*آيا افراد ديابتي بيشتر در معرض ابتلا به سرماخوردگی و آنفولانزا قرار دارند؟ خير- علت اينكه به افراد ديابتي توصيه مي شود در آغاز فصول سرد سال از واكسن آنفولانزا استفاده كنند، آن است كه وجود هر نوع عفونت در بدن فرد ديابتي كنترل قند خون او را با مشكل مواجه مي كند و احتمال داشتن قند خون با لا در طول روز را افزايش مي دهد و در ديابتي هاي نوع 1 خطر بروز كتواسيدوز را به وجود مي آورد.
 

* آیا تزريق انسولين موجب تصلب شرايين و افزايش فشار خون مي گردد؟ خير- تزريق انسولين به هيچ وجه موجب تصلب شرايين نمي گردد. پيش از اين محققين حدس مي زدند كه ممكن است تزريق انسولين در ايجاد مشكلات ناشي از تصلب شرايين موثر باشد يا خود به نوعي موجب بروز آن و نيز موجب افزايش فشار خون گردد در حالي كه ابداً اينگونه نيست.
 

*اگر تزريق انسولين موجب افزايش وزن و چاقي می گردد و چون يك فرد ديابتي نبايد اضافه وزن داشته باشد، آيا مصرف انسولين مناسب خواهد بود؟ محققين در مرکز تحقیقات غدد(EMRC) نیز تاکید می کنند كه فوايد مصرف انسولين و اهميت آن در كنترل ديابت و حفظ قند خون در محدوده هدف، بسيار مهمتر از افزايش وزن مي باشد. البته توجه داشته باشید این افزایش وزن از 3-4 کیلوگرم بیشتر نبوده و تمامی افزایش وزن خود را گناه انسولین ندانید.
 

*آيا بيمار ديابتي مي تواند به ميزان دلخواه میوه مصرف کند؟ ميوه ها سر شار از ويتامين و مواد مورد نياز بدن هستند. تمام میوه ها حاوی قند طبیعی هستند ولی در صورت مصرف بیش از اندازه می توانند موجب بالا رفتن قند خون شوند. براي آنكه بدانيد بدن شما به طور روزانه به چه ميزان ميوه نياز دارد از مدرسين ديابت در مراكز و يا پزشك معالجتان راهنمايي بخواهيد.
 

*آیا افراد مبتلا به دیابت نیازی به خوردن قند ندارند؟ افراد مبتلا به دیابت باید به شدت در مورد قند خون خود دقت کنند و گاهی حتی باید به صورت اورژانس قند مصرف کنند (اگر گلوکز خون آنها پایین بود) بنابراین این نکته که افراد دیابتی اصلاً نباید قند و شکر و مواد شیرین مصرف کنند کاملاً غلط است. نکته مهم در این مورد چیست؟ دیابت نه به واسطه زیاد بودن قند خون (گلوکز) بلکه به واسطه برهم خوردن نظم قند خون و عملکرد شکستن مولکول های قند خون و توزیع آن است.
 

*آیاخوردن نان سوخته می تواند از افزایش قندخون جلوگیری کند؟ مطالعات علمی نشان می دهند عکس این اتفاق رخ می دهد و این از پیامدهای باورهای غلط است.
 

*آیا با مصرف طولانی مدت انسولین به آن معتاد می شویم؟ البته تا هر زمان که قندخون بالایی دارید باید از انسولین استفاده کنید و در صورتی که قند خون شما به مقدار طبیعی برسد و بتوانید این حالت را حفظ کنید، میتوانید با نظر پزشک به جای انسولین از داروهای خوراکی استفاده کنید.


کلمات کلیدی

Empty