پژوهشگاه علوم غدد و متابوليسم
1 2 3 :
shadow1

تغذیه

سبک زندگی شهر نسینی و صنعتی امروز تاثیر به سزایی در بروز پیشرفت بسیاری از بیماری ها ی حاد و مزمنی دارد که گریبان گیر سلامت انسان ها و جامعه شده است . عادات و الگوی تغذیه بخش مهمی از سبک زندگی مارا تشکیل می دهد . تغذیه صحیح نقش مهمی در پیشگیری و بهبود ابتلا به تمام بیماری هایی دارد که هرکدام به نحوی سلامت انسان ها تهدیدمی کنند. نوع مواد غذای و نحوه تغذیه و رعایت اصول تنوع،تناسب و توزان در مواد غذایی معدنی مواردی هستند که در علم تغذیه به آن ها پرداخته می شود. ...

تازه ها . لیست کامل

دانستنی های بارداری

همه خانم هایی که دچار اختلالات خوردن هستند، می خواهند روزی بچه دار شوند ولی نگرانند که به خاطر مشکل شان نتوانند باردار شوند. بعضی از آن ها می ترسند که نتوانند جنین شان را در رحم تغذیه کنند زیرا آن قدر غذا نمی خورند که خودشان خوب تغذیه شوند چه برسد به فرزندشان. همه این نگرانی های معقول است. اگر چه بسیاری از خانم ها دچار اختلالات خوردن می توانند باردار شوند، ولی سه عامل زیر با تخمگ گذاری تداخل می کند و می تواند سبب ناباروری شود.

ادامه »
دلایل گوناگون پوسته شدن اطراف ناخن

پوسته شدن اطراف ناخن مشکلی است که برای هر فردی بارهای اتفاق می‌افتد که آن را به دلایل گوناگونی نسبت می‌دهند از جمله خشکی پوست، اگزمای پوستی و ... دکتر سعید حسینی متخصص تغذیه در گفتگو با خبرنگار کلینیک باشگاه خبرنگاران گفت: یکی از عمده‌ترین دلایل پوسته شدن اطراف ناخن‌ها کمبود ویتامین به ویژه‌ گروه b مانند b1 ، b2 ، b6 ، b12است.

ادامه »
مواد غذایی مضر در لیست وزارت بهداشت

دکتر سعید حسینی، متخصص تغذیه، در گفتگو با خبرنگار بهداشت و درمان باشگاه خبرنگاران گفت: بعضی موادغذایی مثل پفک، چیپس، کله‌پاچه، فست‌فودها، انواع نوشابه‌های گازدار و مواد لبنی پرچرب، اخیراً از طرف سازمان غذا و داروی وزارت بهداشت در لیست سیاه قرار گرفته است که 2 دلیل عمده را می‌توان برای این تصمیم مطرح کرد.

ادامه »
مقدار کاهش وزن در هفته

به گزارش سرویس علمی جام نیوز، کاهش وزن‌های سریع و رژیم‌های غیر اصولی ، علاوه بر کم نکردن توده چربی بدن، عوارض جبران نا‌پذیری برای بدن به همراه دارد. دکتر سعید حسینی، متخصص تغذیه در گفتگو با باشگاه خبرنگاران گفت: کاهش بیش از یک کیلو گرم از وزن بدن در طی یک هفته، نشانه از دست رفتن آب بدن و تحلیل رفتن عضله است.

ادامه »