دانشگاه علوم پزشکی تهران
1 2 3 :
shadow1

معرفي شبكه تحقیقات ديابت كشور
تفکر شبکه ای : با توجه به گستردگی علوم ، پیچیدگی مسائل مرتبط با هر یک از رشته های تخصصی و نیز محدودیت منابع انسانی، مالی و زمانی ضروری است که محققین رشته های گوناگون در کنار هم به فعالیت بپردازند تا بتوانند بیشترین میزان کارآئی و کارآمدی را داشته باشند. اساساً تفکر حاکم بر شبکه های دانش و نیز شبکه های تحقیقاتی بر دو اصل : 1- تخصصی بودن به لحاظ هدف و مأموریت و نیز 2- ایجاد هم افزایی در توان تخصص های گوناگون مبتنی بر هدف واحد استوار است.
شبکه های تحقیقات کشوری دیابت :
گذشته : بر همین اساس ...

جلسه مجمع عمومی شبکه های تحقیقات دیابت و استئوپروز کشور و جلسه جایزه دیابت 1396

جلسه شورای راهبردی شبکه تحقیقاتی دیابت کشور با حضور اساتید و صاحبنظرانی از وزارت بهداشت و دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور چهارشنبه 8 اذر ماه سال 1396 در سالن استاد باستان حق پژوهشگاه علوم غدد و متابولیسم دانشگاه علوم پزشکی تهران برگزار شد.

اخبار و تازه ها. لیست کامل

آغاز به کار اولین دوره جامع دیابت در پژوهشکده غدد

مركز تحقيقات ديابت ژوهشکده علوم غدد و متابولیسم دانشگاه علوم پزشکی تهران با همکاری واحد آموزش پژوهشكده علوم غدد ومتابوليسم میزبان اولین دوره جامع آموزش نظري و عملي ديابت ويژه پزشكان و متخصصين داخلي شد.

ادامه »
برگزیدگان جایزه سال دیاب

در حاشیه برگزاری جلسه شورای راهبردی شبکه تحقیقاتی دیابت کشور در روز چهارشنبه 08/09/1396 از برگزیدگان سال دیابت کشور در چهار حوزه آموزش، پژوهش ابداع کننده و دانشمند برتر تقدیر شد.

ادامه »
آکادمی دیابت ایران افتتاح شد

نخستین آکادمی دیابت کشور با حضور معاون آموزشی وزارت بهداشت، نمایندگان بنیاد پایش بیماری دیابت ایتالیا و جمعی از متخصصان ایرانی و خارجی در پژوهشگاه علوم غدد و متابولیسم دانشگاه علوم پزشکی تهران افتتاح شد.

ادامه »
جلسه شبکه تحقیقات دیابت و استئوپروز کشور

جلسه شورای راهبردی شبکه تحقیقاتی دیابت کشور با حضور اساتید و صاحبنظرانی از وزارت بهداشت و دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور چهارشنبه 08/09/1396 در سالن استاد باستان حق پژوهشگاه علوم غدد و متابولیسم دانشگاه علوم پزشکی تهران برگزار شد.

ادامه »

راه اندازی کلینیک های تخصصی پای دیابتی
شيوع روزافزون بيماري ديابت در سراسر جهان سبب بروز مشكلات فردي و اجتماعي بيشماري شده است بطوری که امروزه اين بيماري به صورت اپيدمي در آمده است.. در بین عوارض ناشی از دیابت، زخم‌هاي پاي ديابتي و آمپوتاسيون ناشي از آن، يكي از عوارض جدي‌ بوده و به عنوان يكي از معضلات بهداشتي و اقتصادي- اجتماعي مطرح مي‌باشد. اين عارضه، علت عمده ناتواني بوده و هزينه‌هاي گزافي براي بيماران ديابتي بدنبال دارد. به طوریکه در حال حاضر هر 30 ثانيه يك نفر در جهان پاي خود را در اثر زخم پاي ديابتي از دست مي‌دهد. آمار ذكر شده نشان دهنده اين است كه زخم پاي ديابتي به عنوان يك معضل مهم جامعه مطرح است. جهت درمان بيماران مبتلا به پای ديابتي بايستي از يك روش تركيبي و تيمي متشكل ...

در حالی که هزارن نفر در دنیا و ایران به دلیل دیابت مجبور به قطع عضو می شوند محققان کشورمان از جمله محققین مرکز تحقیقات غدد و متابولیسم توانستند پس از 7 سال تلاش و مطالعه در تولید و عرضه دارویی برای زخم پای دیابت به موفقیت دست یابند. این دارو که آنژی پارس (Angipars) نام دارد و دارای منشاء گیاهی است پس از تلاش بی وقفه و گذراندن آزمایشات و مطالعات بسیار در سه نوع کپسول، آمپول و پماد به مرحله تولید رسید. هم زمان با مراسم رونمایی از این دارو که در دهه فجر سال 86 صورت گرفت مطالعات صورت گرفته بر این دارو به طور کامل در مجله DARU متعلق به دانشکده داروسازی دانشگاه علوم پزشکی تهران به چاپ رسید که آدرس کامل آن ذکر شده است. DARU.Journal of Faculty of Pharmancy Tehran university of Medical ...

اهداف شبكه تحقيقات ديابت ايران
nbspnbsp8226nbspتعيين اولويتهاي تحقيق در زمينه ديابت واختلالات متابوليك در سطح ملي مطابق با نقشه جامع علمي كشور nbspnbsp8226nbspبرنامه ريزي در راستاي تسهيل در به كارگيري نتايج تحقيقات مثلا"(نرم افزار حكيم) nbspnbsp8226nbspهماهنگي وهمگرا كردن تحقيقات بين واحدهاي تحقيقاتي به منظور جلوگيري از موازي كاري nbspnbsp8226nbspايجاد وتقويت روحيه كار گروهي بين اعضاي شبكه ها nbspnbsp8226nbspايجاد همكاريهاي بين المللي ومنطقه اي nbspnbsp8226nbspتقويت ارتباط با مركز علم وفناوري nbspnbsp8226nbspرصد كردن نيازها ونواقص كشور در راستاي پيشگيري- درمان وكنترل بيماري ...