دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی تهران
1 2 3 :
shadow1

ضرورت تحقیقات در دیابت
مرکز تحقیقات دیابت یکی از سه مراکز وابسته به پژوهشکده علوم غدد و متابولیسم دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی-درماني تهران می باشد که در ابتدا تحت عنوان "واحد تحقيقاتي ديابت" از سال 1372 فعالیت خود را در زمينه های مختلف باليني، آموزشي و علوم پايه برای سطوح مختلف جامعه آغاز نمود و سپس از اردیبهشت ماه سال 1389 در قالب "مرکز تحقیقات ديابت" به فعالیت های علمي- پژوهشي خود در سطح وسیع تر ادامه داد. در حال حاضر فعالیت های علمی- پژوهشي مرکز تحقیقات دیابت، متمرکز در علوم مرتبط با دیابت، سلولهای بنیادی، دیابت و بارداری، پای دیابتی، لیپید و همچنین تحقیقات علوم پایه در دیابت می باشد. يكي از شايع‌ترين بيماري‌هاي اندوكرين ...

آخرین اخبار. لیست کامل

مصاحبه با دکتر رامبد/ روز جهانی دیابت

دبیر مرکز تحقیقات دیابت پژوهشگاه علوم غدد و متابولیسم در روز جهانی دیابت از فعالیت های کلینیک های تخصصی و فوق تخصصی دیابت (1) سخن گفت.

ادامه »
همایش مردمی دیابت برگزار ش

مرکز تحقیقات دیابت پژوهشگاه علوم غدد و متابولیسم به مناسبت روز جهانی دیابت مصادف با 23 آبان ماه "همایش مردمی دیابت با محوریت تغذیه" را برگزار کرد.

ادامه »
23 آبان، همایش مردمی روز جهانی دیابت

دبیر مرکز تحقیقات دیابت از نحوه برگزاری همایش مردمی روز جهانی دیابت خبر داد.

ادامه »
در آستانه روز جهانی دیابت 1394

دکتر نسلی به توضیح فعالیت های مرکز تحقیقات دیابت پژوهشگاه علوم غدد و متابولیسم به مناسبت روز جهانی دیابت مصادف با 23 آبان ماه پرداخت.

ادامه »

افقهای آینده
با توجه به شیوع گسترده دیابت و لزوم تحقیقات در این زمینه، مرکز تحقیقات دیابت قصد دارد تا در آینده ای نزدیک در زمینه های لیپید در دیابت، دیابت در کودکان، روانشناسی دیابت، تحقیقات علوم پایه دیابت و همچنین بررسی میزان شیوع دیابت در کشور مجموعه ای از تحقیقات هدفمند را طراحی نماید.
...

اهداف مرکز تحقیقات دیابت
مهمترین اهداف مرکز تحقیقات دیابت شامل توسعه و بکارگیری دانش بشری در زمینه علوم مربوط به بیماری دیابت، انجام پژوهشهای بنیادی پایه، اپیدمیولوژیک و بالینی در جهت اصلاح نظام ارائه خدمات بهداشتی- درمانی، تولید و نشر علم از طریق چاپ کتب و مقالات علمی، تربیت نیروی انسانی محقق در زمینه دیابت، همکاری علمی با مراکز تحقیقاتی، آموزشی و اجرایی در سطوح بین المللی و داخل کشور، برگزاری سخنرانیها، سمینارها و کارگاه های آموزشی بین المللی و داخلی می باشد.
...

پژوهش های انجام شده
پژوهشهایی که تا اکنون در مرکز تحقیقات دیابت انجام شده است: 1-بررسی همراهی چند شکلی پروموترژن رزیستن با دیابت نوع2 2-ارتباط پلی مورفیسم ژن ادیپو نکتین با بیماری عروق کرونر در بیماران مبتلا به دیابت نوع2 3-نقش پرستار در مراقبت ازدیابت جهت مشاهده کامل پژوهش ها ،در قسمت مقالات کلیک کنید.
...